ugg schuhe canada goose herren canada goose sale parajumpers jacke barbour jacke woolrich jacken ugg schweiz canada goose jacke parajumpers schweiz parajumpers outlet barbour schweiz canada goose schweiz
Poradniki
 

Sportowe Pasje

sportowepasje@gmail.com

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Poradniki
Poradniki

Podstawy nauki pływania

Email Drukuj PDF

Pływanie to jeden z najpopularniejszych sportów wodnych na świecie. Swą sławę zawdzięcza pewnie łatwości wykonywania, bo do zwykłego, rekreacyjnego pływania wystarcza strój i trochę umiejętności (żeby się nie utopić).Sport ten polega na ruchu rąk i nóg, w jednych stylach jest to ruch jednoczesny, w innych naprzemienny. Pływa się na różnych torach, ale rekordy uznawane są tylko na basenach 50 metrowych. Basen musi mieć przynajmniej 21 m szerokości, a woda przynajmniej 24st. C. Pływanie uprawia się w wodzie, czego pewnie nie wiedzieliście;), wyróżnia się w nim style i pływa na różnych dystansach stylach niesymetrycznych wykonuje się nawroty koziołkowe (po dojściu do ściany zawodnik lub zawodniczka robi fikołka). Pływanie znakomicie rozwija wytrzymałość mięśni, ogólną sprawność i wydolność fizyczną organizmu. Ponadto rozwija jednocześnie mięśnie wszystkich części ciała. Trening w wodzie dodatkowo zapewnia ochłodę, nawet podczas największego wysiłku.

Więcej…
 

Wirtualny kurs kajakarstwa

Email Drukuj PDF

Dla wszystkich zainteresowanych spłaywami kajakowymi czy czynnym uprawianiem tego pięknego sportu polecam

Wirtualny kurs kajakarstwa

Kurs, a raczej kursik, zaprezentowany w kayakpaddling.net obejmuje podstawy pływania kajakiem, zaczynając od terminów i słownictwa (po angielsku lub fińsku), wsiadanie i pozycję w kajaku, wiosłowanie, skręty przy użyciu wiosła i przechyłu, piórkowanie. Pośród animacji jest spory dział dotyczący wsiadania do kajaka z wody również z pomocą innego kajakarza lub pływaka na wiosło, wylewanie wody na akwenie.

Na koniec kursu omówione zostały najtrudniejsze elementy: podpórki i eskimoska.

Całość wykonana jest bardzo profesjonalnie, poszczególne fazy manewrów są wyjaśnione w tekście, a w niektórych przypadkach podane są wskazówki jak uniknąć błędów. Każdy z przykładów można przewijać i zatrzymać w interesującej nas chwili. Idealna pomoc dla szkoleniowca, przy omawianiu manewrowania kajakiem.

Polecam obejrzenie każdemu kajakarzowi, nie tylko wilkom morskim.

 


 


Nasi Partnerzy

Reklama
Reklama
Reklama